Модуль: | WebCfgD |
Ім'я: | Динамічний WEB конфігуратор |
Тип: | Користувацькі інтерфейси |
Джерело: | ui_WebCfgD.so |
Версія: | 1.0 |
Автор: | Роман Савоченко |
Опис: | Надає динамічний WEB базований конфігуратор. Використано XHTML, CSS та JavaScript технології. |
Ліцензія: | GPL |
Модуль "WebCfgD" надає конфігуратор системи OpenSCADA. Конфігуратор реалізовано на основі таких Web-технологій:
Інтерфейс конфігуратору формується у WEB-браузері шляхом звернення до WEB-серверу та отримання від нього XHTML-документу за протоколом HTTP. У цьому випадку у ролі WEB-серверу виступає система OpenSCADA, яка підтримує стандартні комунікаційні механізми TCP-мереж (модуль Transport.Sockets), протокол передачі гіпертексту (модуль Protocol.HTTP), а також шифрування трафіку між браузером та сервером (Transport.SSL). Виходячи з цього, для отримання доступу до інтерфейсу конфігурації OpenSCADA, який надається цим модулем, треба у OpenSCADA налаштувати транспорт (Transport.Sockets або Transport.SSL) у зв'язці із протоколом HTTP (Protocol.HTTP). У поставці з системою OpenSCADA йдуть конфігураційні файли, які містять налаштування Transport.Sockets для портів 10002 та 10004. Відповідно інтерфейс модуля у конфігурації OpenSCADA по замовченню буде доступний за URL: http://localhost:10002 або http://localhost:10004.
Після отримання XHTML-документу запускається програма на JavaScript для формування динамічного інтерфейсу конфігуратору.
В основі модуля лежить мова інтерфейсу управління системою OpenSCADA, а це означає що надається єдиний інтерфейс конфігурації. Оновлення модуля може знадобитися тільки у випадку оновлення специфікації мови інтерфейсу управління.
Модуль реалізовувався та тестувався на трьох WEB-браузерах, представниках трьох типів WEB-рушіїв, а саме:
Використання модуля починається з відкриття сеансу користувача (автентифікації) модулем протоколу HTTP (Protocol.HTTP). Для функціювання аутентифікації та механізму збереження сеансу браузер повинен дозволяти Cookies.
Розглянемо робоче вікно конфігуратору на рис. 2.
Робоче вікно конфігуратору складається із наступних частин:
1 Панель інструментів — містить кнопки управління.
2 Адреса відкритого вузла — відображає поточний обраний вузол.
3 Навігатор — призначено для прямої навігації за деревом управління.
4 Робоче поле — поділено на частини:
5 Рядок статусу — відображає стан конфігуратора.
Панель інструментів містить наступні кнопки управління (зліва на право):
Елементи управління поділяються на базові, команди, списки, таблиці та зображення. Всі елементи відображаються у послідовності, суворої відповідності до їх розташування у опису мови інтерфейсу управління.
Для налаштування власної поведінки у неочевидних ситуаціях модулем надається можливість налаштування окремих параметрів за посередництвом інтерфейсу управління OpenSCADA (рис. 3). Такими параметрами є:
До числа базових елементів входять: інформаційні елементи, поля вводу значень, елементи вибору з переліку, ознаки. У випадку відсутності ім'я елементу, базовий елемент приєднується до попереднього базового елементу. Приклад групи базових елементів з приєднанням наведено на рис.4.
Для елементів вводу, які не передбачають миттєвих змін та можуть тривалий час редагуватися перед остаточним завершенням, передбачено механізм підтвердження. Цей механізм дозволяє виключати затримки при редагуванні, особливо у випадку конфігурації віддалених станцій, та вносить зміни за підтвердженням. До елементів вводу з підтвердженням мають відношення: поля вводу рядків тексту або чисельні значення та текстові поля. Підтвердження здійснюється натиском кнопки, яка з'являється поряд з полем вводу після початку редагування.
Команди — це елементи для передачі визначених дій вузлу та організації посилань на сторінки. Команди можуть містити параметри. Параметри формуються з базових елементів. Приклад команди з параметрами наведено на рис.5.
Списки містять групу базових елементів одного типу. Операції над елементами доступні через контекстне меню за кліком мишею на переліку. Через елементи переліку можуть здійснюватися операції переходу на інші сторінки. Списки можуть бути індексованими. Приклад списку приведено на рис.6.
Таблиці містять значення базових елементів. Тип базового елементу є індивідуальним для кожного стовпчику. Приклад таблиці приведено на рис.7. Операції із структурою таблиці для редагованих таблиць доступні за посередництвом контекстного меню за кліком на службовому стовпчику із номерами рядків. Редагування елементів таблиці здійснюється шляхом подвійного кліку на потрібній клітинці.
Зображення закликані передавати графічну інформацію у конфігураторі. Приклад зображення наведено на рис.8.
Представлення конфігуратору може дещо відрізнятися на різних типах браузерів. Це пов'язано з тим, що у основі цього модуля лежить багато достатньо складних технологій, а також відмінностей їх реалізації на різних типах WEB-рушіїв.
Окрім того, кожний Web-браузер містить власні помилки. Частина помилок було обійдена у процесі реалізації, однак частина залишилася у зв'язку зі значними складностями у їх обході або-ж фактичної неможливості це зробити.
У цьому розділі міститься таблиця переліку виявлених помилок WEB-браузерів, які проявляються у конфігураторі.
Action source page doesn't exist yet(/Home Page En / Doc / Web Cfg D?)