OpenSCADAWiki: Home Page Uk/Doc/ OpenSCADA070 ...

Home | Index | Changes | Comments | Users | Registration | Login  Password:  
 
This is an old revision of HomePageUk/Doc/OpenSCADA070 from 2010-10-18 12:22:58..


OpenSCADA 0.7.0


Contents

Вступ

Реліз відкритої SCADA(Supervisory control and data acquisition) системи версіях 0.7.0 є першим стабільним-промисловим релізом, що пов'язано з завершенням стадії бета-тестування, розпочатої з версії 0.6.4.


Основною метою цього релізу є надання співтовариству користувачів та розробників вільного програмного забезпечення (ПЗ) платформи для побудови рішень комплексних систем автоматизації та інших суміжних рішень, а також надання комерційних послуг на основі проекту OpenSCADA.


Цей реліз є першим стабільним релізом, для якого надається технічна підтримка від розробників та для якого планується випуск виправлень протягом довгого проміжку часу.


Цей документ становить обробку(компіляцію) документа "ChangeLog" системи OpenSCADA версії 0.7.0, який прикликано коротко та наочно освітлити нові можливості системи OpenSCADA. Детально ознайомитися зі змінами у системі OpenSCADA можна у файлі "ChangeLog" з дистрибутиву системи або тут: http://wiki.oscada.org/Works/ChangeLog.


Ключовими особливостями даної версії є:


Нові та оновлені модулі:

1 Реалізація планових завдань

У відповідністю з планом релізу було виконано наступні завдання:

2 Оптимізація, підвищення стабільності, стійкості та продуктивності системи.

У процесі робот над цією версією, а також її практичної адаптації, було виявлено та виправлено в загальній складності біля 200 помилок.


Крім виправлення багатьох помилок була зроблена робота по оптимізації різних компонентів OpenSCADA. Особливо помітної оптимізації все ще було піддано середовище візуалізації та керування (СВК) та його візуалізатори.


Перелічимо більш істотні помилки виправлення яких значно відобразилося на підвищені стабільності:


Оптимізація та підвищення продуктивності:


Оптимізація використання пам'яті:

3 Удосконалення та стабілізація СВК.

Помітні зміни було внесено у межах середовища візуалізації та керування (СВК), а саме у модулях рушія СВК UI.VCAEngine, візуалізаторів UI.Vision та UI.WebVision. Внесені зміни було спрямовано на стабілізацію, оптимізацію споживання пам'яті та покращення споживчих властивостей СВК.


Покращення СВК:

4 Формування та стабілізація API програмування користувача.

Значним чином було виконано формування нового об'єктного API програмування користувача, яке передбачає інтеграцію функцій користувача у дерево об'єктів системи OpenSCADA. Крім цього було внесено низку змін до існуючих бібліотек функцій API користувача.


Зокрема було внесено наступні зміни:

5 Загальносистемні розширення.

До загальносистемного API системи OpenSCADA було внесено значні зміни та розширення з метою підвищення функціональності та загальної стабілізації:

6 Значні удосконалення та виправлення окремих модулів.

В процесі роботи над цим промисловим релізом під значні зміни, удосконалення та стабілізації підпали окремі модулі OpenSCADA:

7 Формування документації та переклади документації і інтерфейсу.

Оскільки цей реліз позиціонується як промисловий реліз з тривалим періодом підтримки то до його виходу було закінчено написання, на Російській мові, а також переклад на Англійську мову, всієї основної документації. Крім того завершено переклад інтерфейсу програми на Англійську, Російську, Українську та Німецьку мови:

8 Уніфікація демонстраційної БД.

У процесі підготовки промислового релізу значну увагу було приділено покращенню демонстраційної БД, як яскравої демонстрації функцій системи OpenSCADA:


Переклад триває

9 Решения, построенные на основе OpenSCADA

На основе проекта OpenSCADA построен фактически весь спектр решений автоматизации, которые ярко демонстрируют возможности, а также являются сигналом готовности системы для широкого промышленного применения.


В целом на основе OpenSCADA авторами проекта решались задачи: полного динамического моделирования технологических процессов (ТП), управление ТП на уровне программируемого логического контроллера (ПЛК) и формирование человеко-машинного интерфейса ТП.


Моделирование ТП представлено решениями: «Библиотека моделей аппаратов технологических процессов», «Динамическая модель реального времени Анастасиевской ГЛКС» и «Динамическая модель парового котла №9 ДМК». Причём решение «Динамическая модель реального времени Анастасиевской ГЛКС» было положено в основу демонстрационной БД проекта и распространяется со всеми дистрибутивами OpenSCADA.


Сфера управления ТП на уровне программируемого логического контроллера (ПЛК) представлена решениями: «OpenSCADA в программируемом логическом контроллере (ПЛК)» и «Среда исполнения ПЛК LP-8x81 фирмы ICP DAS на основе OpenSCADA».


Сфера формирование человеко-машинного интерфейса ТП представлена решениями: «Библиотеки графических элементов пользовательских интерфейсов» и «АСУ ТП шаровых мельниц ШБМ 287\410 котлоагрегата БКЗ 160–100 ПТ».


Нужно также отметить наличие ряда решений, не вошедших в вышеприведенный перечень, и выполненных разработчиками системы для третьих лиц или непосредственно её пользователями.

Заключение

Система OpenSCADA готова для практического использования в сложных промышленных условиях и выполнения широкого спектра задач автоматического управления технологическими процессами.


С целью предоставления качественного сервиса на основе решений OpenSCADA, а также развития в направлении поддержки специализированного оборудования, протоколов и интерфейсов; разработчиками планируется, и активно ведётся, работа по формированию политики предоставления услуг на коммерческой основе. В число коммерческих услуг будет входить: техническая поддержка, консультации и целевая разработка расширений, интеграция и внедрение решений, а также разработка специализированных решений и продуктов на основе OpenSCADA.


Версия 0.7.0 предоставляет решения OpenSCADA только для платформы Linux x86 и x86_64. Для осуществления поддержки других аппаратных и программных платформ, запланированных проектом, работа будет продолжена. Так к версии 0.8.0 планируется расширить поддержку аппаратных платформ минимум на платформу АРМ, как представителя RISC архитектур.


В появлении первой промышленной версии системы OpenSCADA активное участие приняли:

Ссылки

Referring pages: HomePageUk/Doc


 
There are no files on this page.[Display files/form]
There is no comment on this page. [Display comments/form]