Дозволяє виконувати шлюзування джерел даних віддалених OpenSCADA станцій на локальну.
Ліцензія:
GPL
Вступ
Основною функцією цього модуля є відображення даних підсистеми "Збір даних" віддалених OpenSCADA станцій на локальні. В своїй роботі модуль використовує власний протокол системи OpenSCADA (SelfSystem) та сервісні функції підсистеми "Збір даних".
Модулем реалізуються наступні функції:
Відображення структури параметрів підсистеми "Збір даних" віддаленої станції. Структура при роботі може періодично синхронізуватися.
Доступ до конфігурації параметрів. Конфігурація параметрів контролерів віддалених станцій прозоро відображається, що дозволяє міняти їх віддалено.
Доступ до поточних значень атрибутів параметрів та можливість їх модифікації. Значення атрибутів параметрів оновлюються з періодичністю виконання локального контролеру. Запити на модифікацію атрибутів транслюються на віддалену станцію.
Відображення архівів значень окремих атрибутів параметрів. Реалізовано відображення архівів двома способами. Перший спосіб передбачає створення локального архіву для атрибута та його синхронізацію з віддаленим, при цьому підтримується відновлення архіву на час зупинки станції. Другий спосіб передбачає трансляцію запитів локального архіву до архіву віддаленої станції.
Відображення повідомлень обраних джерел даних віддаленої станції в локальному архіві повідомлень з префіксом "{Станція}:", включаючи й порушення (повідомлення з негативним рівнем).
Надання реалізації механізму вертикального резервування, а саме можливість відображення даних з декількох станцій одного рівня.
Реалізація функції горизонтального резервування, а саме спільної роботи з віддаленою станцією цього ж рівня.
Використання доступних схем резервування наочно представлено на рис.1.
Рис.1. Горизонтальне та вертикальне резервування.
1. Контролер даних
Для додання джерела даних створюється та налаштовується об'єкт контролеру у системі OpenSCADA. Приклад вкладки конфігурації контролеру даного типу зображено на рис.2.
Рис.2. Вкладка конфігурації контролеру.
За допомогою цієї вкладки можна встановити:
Стан контролеру, а саме: Статус: "Включено", Запущено" та ім'я БД, яка містить конфігурацію.
Ідентифікатор, ім'я та опис контролеру.
Стан, в який переводити контролер при завантажені: "Включено" та "Запущено".
Таблиця для зберігання кешу параметрів, які створюються навіть при відсутності джерела даних.
Політика планування та пріоритет задачі збору даних.
Інтервал часу повторення спроби відновлення зв'язку із втраченою станцією в секундах.
Максимальна глибина даних архіву значень та повідомлень для відновлення при запуску, в годинах. Нуль для вимкнення доступу до архівів.
Рівень запитаних повідомлень джерел даних.
Період синхронізації з віддаленою станцією в секундах. Нуль для відключення періодичної синхронізації.
Перелік віддалених станцій що відображаються. Декілька станцій у переліку включають механізм вертикального резервування.
Перелік контролерів та параметрів що відображаються. У переліку можна вказувати як тільки контролери, для відображення всіх їх параметрів, так і окремо взяті параметри.
Команда переходу до конфігурації переліку віддалених станцій.
Здійснювати автоматичне видалення параметрів та атрибутів для актуалізації до поточного стану. У виробничому режимі краще цю опцію вимикати!
2. Параметри
Модуль хоча й надає можливість створення параметрів вручну, однак це позбавлено сенсу оскільки такий параметр, при відсутності його на сервері, буде порожнім. Всі параметри створюються автоматично з урахуванням переліку контролерів та параметрів для відображення. Параметри можуть бути збережені в кеш для наступного їх створення навіть при відсутності зв'язку із сервером. Приклад відображеного параметра наведено на рис. 3.