OpenSCADAWiki: Home Page Uk/Doc/ OpenSCADA080 ...

Home | Index | Changes | Comments | Users | Registration | Login  Password:  
 
English (1 Кб) English
Russian (1 Кб) Российский
 (2 Кб) Сторінку заморожено, актуальна тут.


OpenSCADA 0.8.0 LTS


Contents

Вступ

Реліз відкритої SCADA(Supervisory control and data acquisition) системи версії 0.8.0 є стабільним промисловим релізом тривалої підтримки (LTS).


Основною метою цього релізу є надання співтовариству користувачів та розробників вільного програмного забезпечення (ПЗ) стабільної платформи для побудови рішень комплексних систем автоматизації та інших суміжних рішень, а також надання комерційних послуг на основі проекту OpenSCADA.


Цей реліз є наступним стабільним релізом, для якого надається технічна підтримка від розробників та для якого планується випуск виправлень на протязі тривалого часу. Життєвий цикл попереднього стабільного релізу 0.7.0 тривалої підтримки (LTS) буде припинено протягом місяця після випуску 0.8.0, останнім поновленням.


Цей документ є обробкою(компіляцією) документа "ChangeLog" системи OpenSCADA версії 0.8.0, включаючи проміжні робочі релізи 0.7.1 та 0.7.2, які покликано коротко та наочно освітлити нові можливості системи OpenSCADA. Детально ознайомитися із змінами можна у файлі "ChangeLog" з дистрибутиву системи або тут: http://wiki.oscada.org/Works/ChangeLog.


Ключовими особливостями цієї версії є:


Нові та оновлені модулі:

1 Реалізація планових задач

У відповідністю з планом релізу було виконано наступні завдання:

2 Оптимізація, підвищення стабільності, стійкості та продуктивності системи

З моменту останнього стабільного релізу, у процесі робіт над даною версією, а також її практичної адаптації, було виявлено та виправлено в загальній складності більш 300 помилок. В цілому була виконана роботи по чистці коду від попереджувальних повідомлень компілятору, з прапорцем "-Wall":


Перелічимо більш суттєві помилки, виправлення яких значно відобразилося на підвищені стабільності:


Оптимізація та підвищення продуктивності:

3 Удосконалення та стабілізація графічної підсистеми

Значну роботу було виконано у межах графічної підсистеми, а саме у модулях рушія СВК UI.VCAEngine, візуалізаторів UI.Vision та UI.WebVision, а також конфігураторах. Внесені зміни були направлені на стабілізацію, оптимізацію споживання пам'яті та покращення користувацьких властивостей.


Удосконалення графічної підсистеми:

4 Формування, розширення та стабілізація API користувацького програмування

Було продовжено формування об'єктного API користувацького програмування, яке передбачає інтеграцію користувацьких функцій до дерева об'єктів системи OpenSCADA. Крім того було внесено низку змін у існуючі бібліотеки функцій користувацького API.


Зокрема було здійснено наступні зміни:

5 Загальносистемні розширення

До загальносистемного API системи OpenSCADA були внесені значні зміни та розширення з метою загальної стабілізації та у зв'язку із загальними заходами по очищенню коду, а також реорганізації дерева вихідних текстів:

6 Публікація рішень OpenSCADA

В процесі здійснення робіт над цим релізом на різних конференціях та виставках були представлені рішення на основі проекту OpenSCADA:

Заключення

В процесі створення нового стабільного релізу 0.8.0, промислового призначення з тривалим строком підтримки, виконано велику роботу по стабілізації, розширенню функціональних можливостей, а також адаптації для роботи на альтернативних апаратних платформах (на архітектурі ARM). Все це в цілому дозволило розширити межі повноцінного застосування OpenSCADA на всі рівні систем автоматизації, від ПЛК, серверів SCADA-систем та до розподілених систем візуалізації.


У появі нової промислової версії системи OpenSCADA 0.8.0 активну участь прийняли:


Наступні зусилля розробки будуть направлені на реалізацію програмної багатоплатформності, а також розширення функціональності шляхом створення модулів підтримки нових інтерфейсів, в том числі і за схемою авансованої розробки, з розподілом витрат реалізації на продані екземпляри (для модулів які взаємодіють з комерційними системами та інтерфейсами). Для реалізації централізованого розповсюдження рішень, послуг та розширень на основі OpenSCADA планується створення магазину, у межах головного інформаційного ресурсу OpenSCADA (http://oscada.org ).

Посилання

Протокол тестування промислового релізу: http://wiki.oscada.org/Works/Tests/release080


Referring pages: HomePageUk/Doc


 
There are no files on this page.[Display files/form]
There is no comment on this page. [Display comments/form]