OpenSCADAWiki: Home Page Uk/Doc/ OpenSCADA072 ...

Home | Index | Changes | Comments | Users | Registration | Login  Password:  
 


OpenSCADA 0.7.2


Contents

Вступ

Цей реліз є плановим випуском робочої версії системи OpenSCADA, який за звичай здійснюється з періодичністю 3-4 місяці. Основною метою цього релізу є стабілізація та опрацювання ключових функцій перед випуском наступної версії OpenSCADA тривалої підтримки (LTS) 0.8.0. Крім основних задач у межах цього релізу здійснено велику роботу зі стабілізації, чистки вихідного коду, всебічного розширення можливостей, а також опробування на вбудованих пристроях архітектури ARM.


Цей документ є обробкою(компіляцією) документа "ChangeLog" системи OpenSCADA версії 0.7.2, який призначено коротко та наочно освітлити нові можливості. Детальніше ознайомитися із змінами у системі OpenSCADA можна у файлі "ChangeLog" із дистрибутиву системи або тут: http://wiki.oscada.org/Works/ChangeLog (RU).


Ключовими особливостями цієї версії є:


Нові та оновлені модулі:

1 Реалізація планових задач

У відповідності із планом релізу були виконані наступні задачі:

2 Оптимізація, підвищення стабільності, стійкості та продуктивності системи

У процесі робіт над цією версією, а також її практичної адаптації, було виявлено та виправлено загалом біля 170 помилок. Також була продовжена робота по очищенню кода від попереджувальних повідомлень компілятору, з прапорцем "-Wall".


Перелічимо більш істотні помилки, виправлення яких значно відобразилося на підвищені стабільності:


Оптимізація та підвищення продуктивності:

3 Удосконалення та стабілізація графічної підсистеми

Значну роботу була виконано у межах графічної підсистеми, а саме у модулях рушія СВК UI.VCAEngine, візуалізаторів UI.Vision та UI.WebVision, а також конфігураторах. Внесені зміни були направлені на стабілізацію, оптимізацію споживання пам'яті та покращення користувацьких властивостей.


Покращення графічної підсистеми:

4 Розширення API користувацького програмування

Було продовжено формування об'єктного API користувацького програмування, яке передбачає інтеграцію користувацьких функцій до дерева об'єктів системи OpenSCADA. Крім того було внесено низку змін у існуючі бібліотеки функцій користувацького API.


Зокрема було здійснено наступні зміни:

5 Загальносистемні розширення

До загальносистемного API системи OpenSCADA були внесені значні зміни та розширення з метою загальної стабілізації та розширення:

6 Публікація рішень OpenSCADA

В процесі здійснення робіт над цим релізом на різних конференціях та виставках були представлені рішення на основі проекта OpenSCADA:

Заключення

Цим релізом системи OpenSCADA фактично завершено роботу по адаптації на апаратну архітектуру ARM, що відіб'ється у наданні та публікації офіційних збірок релізу 0.7.2 для мобільних пристроїв.


Хоча випуск даного релізу дещо запізнився та затягнувся його все ж було ретельно підготовлено та він стане доброю основою для доведення кодової бази проекту до майбутнього відповідального релізу 0.8.0 LTS. Крім того цей релиз можна використовувати і для повсюдного впровадження та застосування у відповідальних задачах з наступним плавним переходом на 0.8.0 LTS після його вихода.


Подальші зусилля розробників будуть направлені на завершення планових завдань та приготування до випуску реліза OpenSCADA тривалої підтримки (LTS) версії 0.8.0.

Посилання

Referring pages: HomePageUk/Doc


 
There are no files on this page.[Display files/form]
There is no comment on this page. [Display comments/form]